Asus GeForce GT 710 2GB GDDR5 EVO Low Profile Graphic Card
SKU: GT710-SL-2GD5-BRK-EVO
RRP $89.00
In Stock
Notify me when back in stock
Clock Speed (MHz):5012MHz
Boost Clock Speed (MHz):MHz
Memory (VRAM):2GB
Memory Type:GDDR5
Recommended PSU:300W
Length (mm):170mm
HDMI:1x HDMI 1.4b
DVI:1
| SKU | GT710-SL-2GD5-BRK-EVO |
| Model # | GT710-SL-2GD5-BRK-EVO |
| Barcode # | 00197105418684 |
| Brand | Asus |
| Shipping Weight | 0.7540kg |
| Shipping Width | 0.270m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.210m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.