Asus ExpertBook P1 14" P1403CVA 1080p i5-13420H 32GB 512GB SSD WiFi 6 W11P Laptop
SKU: P1403CVA-S61152X
RRP $1,799.00
In Stock
Notify me when back in stock
FREE GIFT:
Edifier W600BT Blue Bluetooth Wireless 3.5mm Headset
FREE with this item
CPU:Intel Core i5-13420H
RAM:32GB
Integrated Graphics:Intel UHD Graphics
SSD:512GB
Screen Size (Inches):14"
Screen Resolution:1080p FHD 1920 x 1080
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-A:2
HDMI:1x HDMI 1.4
WLAN (WiFi):802.11ax
Ethernet Port/RJ45:1
Webcam:720p HD IR Webcam
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Fingerprint Reader:Yes
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Silver
Weight (kg):1.4kg
Operating System:Windows 11 Pro
Features
| SKU | P1403CVA-S61152X |
| Model # | P1403CVA-S61152X |
| Barcode # | 04711636076067 |
| Brand | Asus |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
1 Year Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Free Wireless Headset with Every Laptop Purchase