Apple MacBook Pro 14.2" 120Hz M5 24GB 1TB SSD WiFi 7 macOS Laptop
SKU: MDE64X/A
RRP $3,099.00
In Stock
Notify me when back in stock
CPU:Apple M5 Chip
RAM:24GB
SSD:1TB
Screen Size (Inches):14.2"
Screen Resolution:3024 x 1964
Screen Panel Type:Liquid Retina XDR
Screen Refresh Rate (Hz):120Hz
USB Type-C:3
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
HDMI:1
WLAN (WiFi):802.11be
Webcam:Yes
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Fingerprint Reader:Yes
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Silver
Weight (kg):1.55kg
Operating System:macOS
| SKU | MDE64X-A |
| Model # | MDE64X/A |
| Barcode # | 00195950491517 |
| Brand | Apple |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
1 Year Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.