AOC 24G50Z2 23.8" 1080p IPS 260Hz 1ms HDR Monitor
SKU: 24G50Z2
RRP $10,998.90
In Stock
Notify me when back in stock
Screen Size (Inches):23.8"
Screen Resolution:1080p FHD 1920 x 1080
Resolution Simplified:1080p
Aspect Ratio:16:9
Screen Panel Type:IPS
Screen Refresh Rate (Hz):260Hz
Response Time (ms):1ms
HDR:HDR10
HDMI:1x HDMI 2.0
DisplayPort (DP):1x DisplayPort 1.4
Tilt Adjustable:Yes
VESA Mounting:100 x 100
| SKU | 24G50Z2 |
| Model # | 24G50Z2 |
| Brand | AOC |
| Shipping Weight | 2.9200kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.