Antec Mini ITX Case Included external 90W PSU Black ISK110-VESA
SKU: ISK110-VESA
RRP $129.00
In Stock
Notify me when back in stock
Antec Mini ITX Case Included external 90W PSU Black ISK110-VESA: At Antec, we continually refine and improve our products to ensure the highest quality. It’s possible that your new case will differ slightly from the descriptions in this manual. This isn’t a problem; it’s simply an improvement.
Features
- 4 x USB 2.0
- HDA/AC'97-compatible audio in/out
- Efficiency: up to 92%
- DC-to-ATX PCB mounted directly inside case
- Universal Input — works on any 100V - 240V electrical grid
- 222 mm (H) x 78 mm (W) x 212 mm (D)
- 8,7" (H) x 3,1" (W) x 8,4" (D)
- 226 mm (H) x 85 mm (W) x 212 mm (D)
- 8,9" (H) x 3,4" (W) x 8,4" (D)
- 260 mm (H) x 125 mm (W) x 340 mm (D)
- 10,2" (H) x 4,9" (W) x 13,4" (D)
|
Case Type |
Mini-ITX Desktop |
|
Color |
Black |
|
Dimensions |
8.7" (H) x 3.1" (W) x 8.4" (D) 222 mm (H) x 78 mm (W) x 212 mm (D) |
|
Net Weight |
2.9 lbs / 1.3 kg |
|
Drive Bays |
2 x 2.5" internal drive bays |
|
Motherboard Size |
Mini-ITX |
|
Front I/O Panel |
4 x USB 2.0 AC’97 / HD Audio In and Out |
|
Power Supply |
90-watt adapter |
| SKU | ISK110-VESA |
| Model # | ISK110-VESA |
| Brand | Antec |
| Shipping Weight | 2.2000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.360m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
1 Year Manufacture Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.