TP-Link TL-SG116P 16 Port PoE+ Managed Gigabit Network Switch
SKU: TL-SG116P
Was $167.00
RRP $229.90
In Stock
Promotion: Sale end 23:59pm, 31th May 2026
Maximum Order Quantity: 10
Dispatch from warehouse in 3-5 working days
Notify me when back in stock
Number of Ports:16
Ethernet Speed:Gigabit
Management Type:Managed
Number of PoE Ports:16
| SKU | TL-SG116P |
| Model # | TL-SG116P |
| Barcode # | 04895252500301 |
| Brand | TP-Link |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
5 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.