MSI MAG 342CQRF E20 34" UWQHD VA 200hz 0.5ms HDR Adaptive-Sync Curved Gaming Monitor
SKU: MAG 342CQRF E20
Was $469.00
In Stock
Notify me when back in stock
Screen Size (Inches):34"
Screen Resolution:3440 x 1440
Resolution Simplified:UWQHD
Aspect Ratio:21:9
Screen Panel Type:Rapid VA
Screen Refresh Rate (Hz):200Hz
Response Time (ms):0.5ms
HDR:Yes
Adaptive Sync:Adaptive-Sync
HDMI:2x HDMI 2.0b
DisplayPort (DP):1x DisplayPort 1.4a
Height Adjustable:Yes
Swivel Adjustable:Yes
Tilt Adjustable:Yes
Pivot Adjustable:Yes
VESA Mounting:75 x 75
Curved:Yes
| SKU | MAG-342CQRF-E20 |
| Model # | MAG 342CQRF E20 |
| Barcode # | 04711377392426 |
| Brand | MSI |
| Shipping Weight | 7.4500kg |
| Shipping Width | 0.160m |
| Shipping Height | 0.410m |
| Shipping Length | 0.850m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.