MSI GeForce RTX 5080 SUPRIM LIQUID SOC 16GB GDDR7 Graphics Card
SKU: GEFORCE RTX 5080 16G SUPR
Sold Out
Notify me when back in stock
Clock Speed (MHz):MHz
Boost Clock Speed (MHz):2745MHz
Memory (VRAM):16GB
Memory Type:GDDR7
Recommended PSU:850W
Length (mm):280mm
DisplayPort (DP):3x DisplayPort 2.1
HDMI:1x HDMI 2.1
| SKU | 5080-16GSUPRIM-LIQUID-SOC |
| Model # | GEFORCE RTX 5080 16G SUPR |
| Barcode # | 00824142395738 |
| Brand | MSI |
| Shipping Weight | 4.1000kg |
| Shipping Width | 0.510m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Get the standard edition of 007 First Light by 11/6/2026*