MSI GeForce RTX 5080 16G GAMING TRIO OC WHITE 16GB GDDR7 RGB LED Graphics Card
SKU: GeForce RTX 5080 16G GAMI
RRP $3,029.40
Sold Out
Notify me when back in stock
Boost Clock Speed (MHz):2700MHz
Memory (VRAM):16GB
Memory Type:GDDR7
Recommended PSU:850W
Length (mm):338mm
DisplayPort (DP):3x DisplayPort 2.1
HDMI:1x HDMI 2.1
LED:RGB
| SKU | RTX5080-16G-GAMINGTRIOOCW |
| Model # | GeForce RTX 5080 16G GAMI |
| Barcode # | 04711377292177 |
| Brand | MSI |
| Shipping Weight | 1.8000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Get the standard edition of 007 First Light by 11/6/2026*