MSI GeForce RTX 5060 Ti 16G SHADOW 2X OC PLUS 16GB GDDR7 Graphics Card
SKU: RTX 5060 TI 16G SHADOW 2X
In Stock
Notify me when back in stock
Clock Speed (MHz):MHz
Boost Clock Speed (MHz):2602MHz
Memory (VRAM):16GB
Memory Type:GDDR7
Recommended PSU:600W
Length (mm):226mm
DisplayPort (DP):3
HDMI:1
| SKU | RTX5060Ti-16G-SHAD-2XOC-P |
| Model # | RTX 5060 TI 16G SHADOW 2X |
| Barcode # | 00824142418598 |
| Brand | MSI |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Get the standard edition of 007 First Light by 11/6/2026*