HP EliteBook 640 G10 14" 1080p IPS i5-1335U 16GB 256GB SSD WiFi 6E W10/W11P Laptop
SKU: 86Q89PA
RRP $2,326.21
In Stock
Notify me when back in stock
FREE GIFT:
Edifier W600BT Blue Bluetooth Wireless 3.5mm Headset
FREE with this item
CPU:Intel Core i5-1335U
RAM:16GB
Integrated Graphics:Intel Iris Xe Graphics
SSD:256GB
Screen Size (Inches):14"
Screen Resolution:1080p FHD 1920 x 1080
Screen Panel Type:IPS
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-C Thunderbolt 4 Support:Yes
USB 3.2 Gen 1 Type-A:2
HDMI:1x HDMI 2.1
WLAN (WiFi):802.11ax
Ethernet Port/RJ45:1
Webcam:720p HD Webcam
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Fingerprint Reader:Yes
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Silver
Weight (kg):1.41kg
Operating System:Windows 11 DG Windows 10 Pro 64
| SKU | 86Q89PA |
| Model # | 86Q89PA |
| Barcode # | 00197497615074 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.550m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Free Wireless Headset with Every Laptop Purchase