Asus Vivobook 16 16" WUXGA IPS Ryzen AI 7 350 16GB 1TB SSD Ryzen AI WiFi 6 W11H Laptop
SKU: M1607KA-MB058W
RRP $1,484.01
In Stock
Notify me when back in stock
FREE GIFT:
Edifier W600BT Blue Bluetooth Wireless 3.5mm Headset
FREE with this item
CPU:AMD Ryzen AI 7 350
RAM:16GB
Integrated Graphics:AMD Radeon Graphics
SSD:1TB
Screen Size (Inches):16"
Screen Resolution:1920 x 1200
Screen Panel Type:IPS-level
Screen Refresh Rate (Hz):60Hz
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-A:2
HDMI:1x HDMI 2.1
WLAN (WiFi):802.11ax
Webcam:1080p FHD IR Webcam
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Colour:Silver
Weight (kg):1.88kg
Operating System:Windows 11 Home
| SKU | M1607KA-MB058W |
| Model # | M1607KA-MB058W |
| Barcode # | 00197105912168 |
| Brand | Asus |
| Shipping Weight | 2.3000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
1 Year Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Free Wireless Headset with Every Laptop Purchase